• Slide 01
  • Slide 02
  • Slide 03

Simulační hra BUSINESS BEZ HRANIC

Projekt simulační hry Business bez hranic naplňuje potřebu vybudování a rozvoje partnerství ve vzdělávání v oblasti podnikání v česko-polském příhraničí. Projekt zároveň reaguje na přetrvávající stereotypy a obavy z podnikání v sousední zemi. Koncept simulační hry je zaměřen na prohloubení česko-polských vztahů v oblasti podnikání česko-polských podnikových vztahů. V tomto případě se jedná o pilotní projekt, který bude testován na potencionální skupině podnikatelů - studentů škol s ekonomickým zaměřením. V případě úspěšného ověření modulu simulační hry na této cílové skupině bude koncept rozšířen na studenty vysokých škol a začínající podnikatele.

V současné době fungují česko-polské obchodní vztahy zejména díky spolupráci obchodních komor a veřejných subjektů. Vznikají publikace, které informují o podmínkách podnikání v Čechách či v Polsku. Chybí však komplexní model fungování české firmy v Polsku a naopak, který v tomto případě představuje simulační hra Business bez hranic.

Projekt se realizuje souběžně po obou stranách hranice.

Celý projekt bude trvat dva roky, přičemž v prvním roce probíhá vývoj simulační hry v rámci pracovních skupin, do kterých jsou zapojeni odborní konzultanti z praxe, vyučující odborných předmětů na ekonomických školách a experti podnikatelského inkubátoru. Ve firmě vytvářejí projekt přední programátoři společnosti. Grafická stránka je dílem našeho hlavního designera. Vývoj trvá jeden rok, během něhož bylo spuštěno pilotní testování hry na studentech středních škol ekonomického zaměření. Samotný průběh hry má dvě hlavní části:

Založení, růst a stabilizace studentské firmy na tuzemském trhu (CZE a POL).

Vstup na zahraniční trh (POL a CZE)

Odkazy

Principová demoverze simulační hry

Vlastní simulační hra Business bez hranic

PARTNEŘI INKUBÁTORU

NAPSALI O NÁS

„Jsem velmi rád, že podnikatelský inkubátor STEEL IT aktivně působí právě v regionu Třinecka, Těšínska a Jablunkovska. Pomáhá tak udržet v regionu zejména mladé, talentované lidi, kteří zvažují, zdali v rodném mikroregionu zůstat či nikoliv. Když zůstanou, pomohou k dalšímu rozvoji. Děkuji řediteli inkubátoru, Michalu Banotovi, že se mu daří inkubátor neustále rozvíjet a posouvat ho dál, o čemž svědčí příprava a realizace rozvojových projektů, naplněnost inkubátoru i firmy, které „vylétají z hnízda“ a úspěšně opouštějí proces inkubace.“

Ing. Marian Razima, ředitel HRAT, s.r.o.

Zobrazit všechny texty